46. Yıl

Türkiye’de ilk asansör 1892 yılında istanbul’da bir otelde yapılmıştır. Fransız Mimar A.Valley tarafından inşa edilen bu asansör, 5 kişi/400 kg kapasiteli olup günümüzde hâlâ kullanılmaktadır. Türkiye’nin ikinci asansörü ise 1907 yılında İzmir’de Nesim Levi tarafından yaptırılmıştır. İlk yıllarda buhar gücü ile çalışan asansör uzun yıllar hizmet verdikten sonra kullanılmamış ve izmir Büyükşehir Belediyesine bağışlanmıştır.

Türkiye’de asansör sektörü hızla ilerlerken 1976 yılında Aspar Asansör, Başkent Ankara’da kurulmuştur. Bir aile şirketi olarak Aksöz kardeşler tarafından kurulan Aspar Asansör İmalat Şirketi, ikinci jenerasyonla birlikte adını Aspar Asansör Aksamları Pazarlama San. Tic. A.Ş. olarak güncelleyerek yine Aksöz kardeşler olarak yoluna devam etmiştir.

Ülkemizde sektör hızla genişlerken, Aspar Asansör mevcut olan üretim kapasitesi ile sektördeki artan talebi karşılamaya yetecek ölçüde imalat yapamayacağını düşünerek ve sürekli dalgalı piyasa koşullarına karşı rekabeti edebilmek adına, 1996 yılında imalat fabrikası olan Aksöz Makina’yı kurmuştur. Böylelikle artan iş hacmine yeni iş gücü sahası sağlayarak ülke ekonomisine de katkı sağlamıştır.

Yıllar içerisinde, standart asansör yedek parçalarının yanında Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vererek, inovatif düşünce yapısı ile sektöre yeni ürünler kazandırmıştır ve ürünleri belgelendirmeyi de ihmal etmemiştir.

Aspar Asansör, 2000’li yıllarda satışını gerçekleştirdiği ürünlerin imalatını da yapan bir firma olarak sektörde önemli bir yere sahip olmuştur. Öncelikleri arasında ilk hedefi, müşterilerine en doğru ve en hızlı bir şekilde ulaşmak olan firmamızın gerek yurt içinde gerekse yurt dışında bir marka olmasının yanında teknolojiye ayak uydurması da en önemli adımlarından biri olmuştur. Profesyonel ekibiyle beraber mesleki bilgi  ve tecrübelerini en iyi şekilde kullanarak  yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da aranan isim olmayı başarmıştır. Portföyünde bulunan yaklaşık 1850 çeşit kasnak modelleriyle, müşterilerine özgün hizmet verebilmenin gururunu yaşamaktadır.

Aspar Asansör bugün, 12000 m2 kapalı üretim kapasitesine ulaşan üretim sahalarında hatırı sayılır bir imalat hacmi yaratmış, ürünlerinde dünya standardını yakalamayı da başarmıştır. Özellikle son yıllarda tanıtım ve reklam çalışmalarına ağırlık vererek ihracat satış ağını 4 kıtada 48 ülkeye ulaştırmıştır.

0312 354 17 31 hemen ara!